Wybór pierwszego stomatologa dziecięcego


Pierwsze wrażenie jest najważniejsze. Pierwszy dentysta dziecięcy Poznań i wrażenia płynące z początkowych odwiedzin dziecka w gabinecie ma ogromny wpływ na to, czy w dorosłym życiu będzie ono dbać o zęby i regularnie przechodzić przeglądy. Wybrany stomatolog, oprócz profesjonalnego przeprowadzenia leczenia, powinien posiadać odpowiednie podejście do młodego pacjenta. Również pozytywne nastawienie rodzica i nieokazywanie zdenerwowania podczas wizyty ma duże znaczenie w przebiegu całego zabiegu.
Stomatologia dziecięca jest bardziej wymagająca, osoba rejestrująca młodego pacjenta na pierwszą wizytę, powinna zaoferować tzw. wizytę adaptacyjną, w czasie której maluch ma okazję poznać personel i oswoić się z gabinetem. Wizyta taka jest zazwyczaj bezpłatna lub koszt jej nie przekracza zwykłej konsultacji. Coraz częściej proponuje się również dodatkowe umilacze czasu, odwracające uwagę od bólu takie jak włączenie ulubionej kreskówki czy udzielenie obietnicy wybrania nagrody za dzielność.
Aby nie narażać malucha na nieprzyjemne wspomnienia spowodowane bólem podczas zabiegu, stomatolog dziecięcy proponuje gaz rozweselający, który działa uspokajająco lub użycie smakowego żelu znieczulającego. Dodatkową zachętą do leczenia może być również założenie kolorowej plomby, której kolor wybiera sam pacjent.
Warto zapoznać się z ofertami gabinetów i wybrać taki, w którym leczenie mlecznego ząbka stanie się zabawą i zaszczepi w dziecku obowiązek dbania o uzębienie bez strachu o ból.