Smaczny tort weselny – czyli jaki?


Wesele jest szczególnym dniem. Para młoda szykuje się do niego wiele miesięcy. Kupno sukni, wybór garnituru, sala weselna, menu i tort weselny. Do załatwienia jest bardzo wiele rzeczy, które muszą być perfekcyjne. Dużą uwagę warto poświęcić podczas wyboru tortu weselnego. Jest to nieodłączny element każdego przyjęcia. Tort oprócz tego, że musi być smaczny, to także piękny. Jak wybrać tort weselny?

Torty weselne – jaki smak wybrać?
Tort weselny najczęściej składa się z kilku pięter. Jego wielkość musi być adekwatna do liczby gości obecnych na weselu. Każdy musi dostać choć niewielki kawałek. Tort jest widowiskową częścią przyjęcia. Przed wjazdem jego na sale DJ puszcza odpowiednią muzykę, światła gasną i obsługa wesela wprowadza na środek sali piękny tort z zapalonymi racami. W tym czasie fotograf i inni goście mogą robić zdjęcia na pamiątkę. Pierwsze wrażenie jest najważniejsze, dlatego powinien on wyglądać niebanalnie. Drugie wrażenie to oczywiście smak. Ten także musi być dopracowany do perfekcji. Cukiernie oferują różne torty. Można wybrać kremowy, śmietankowy, czekoladowy lub owocowy. Wszystko zależy od preferencji pary młodej. Najczęściej wybierany jest tort śmietankowy, który jest uniwersalny i najbardziej lubiany przez większość osób.

Jaki kształt tortu weselnego wybrać?
Torty weselne w ostatnich latach ewoluowały. Oczywiście najczęściej para młoda wybiera tradycyjny piętrowy tort. Jednak wiele osób decyduje się na przykład na tort w postaci babeczek. Na górze znajduje się niewielki torcik, a poniżej na paterze babeczki o różnym smaku i wyglądzie. Takie rozwiązanie jest coraz częściej praktykowane ze względu na funkcjonalność i wygląd. Górna część jest po to, aby para młoda mogła pokroić tort przy wszystkich gościach. Babeczki natomiast mogą być potem już rozdawane pozostałym gościom. Z takiego rozwiązania cieszą się szczególnie dzieci, które uwielbiają muffinki. Babeczki mogą w środku posiadać owoce, dżem, krem czekoladowy lub orzechy. W tym przypadku nie trzeba decydować się na jeden rodzaj babeczek, dzięki czemu każdy może spróbować czegoś innego.

Więcej znajdziesz na: cukiernia-piskorska.pl