Kurtyny pcv


Jeżeli nie masz w swoim lokum miejsca na drzwi, lub po prostu nie wyobrażasz sobie z nimi swojego wymarzonego wnętrza, to prawdopodobnie zaciekawi Cię rozwiązanie zastępujące klasyczne drewniane drzwi.
Kurtyny pcv to częste rozwiązanie zastępujące drzwi, zapewniają one odgrodzenie pomieszczeń i swobodną możliwość przemieszczania się między nimi. Kurtyna na drzwi jest najczęściej tworzona w formie pasków materiału, bądź pcv, te drugie nie są za często wykorzystywane do wykończenia powierzchni domowych, przeznaczone są one bardziej do zastąpienia drzwi w zakładach, gdzie używanie rąk do otwierania drzwi, powoduje kłopot, ponieważ utrudnia to przenoszenie, na przykład kartonów bądź innych materiałów. Ze względu na wytrzymałość i prostotę tych kurtyn, wykorzystuje się je także w chłodniach i warsztatach samochodowych.
Dzięki wykorzystaniu pcv jako materiału głównego kurtyn, cechują się one dobrą kontrolą przepływu ciepłego i zimnego powietrza pomiędzy pomieszczeniami, dodatkowo chroniąc je przed kurzem, pyłami i innymi zanieczyszczeniami przedostających się z innych części budynku lub warsztatu. Dla wielu osób jedną z ważniejszych zalet tych kurtyn będzie ich świetna redukcja hałasu, mimo że nie izolują one pomieszczeń tak dobrze jak drzwi, cechują się małą przepuszczalnością zbędnych dźwięków. Dzięki wykorzystaniu przezroczystego materiału pcv, kurtyny bardzo dobrze przepuszczają światło i są odporne na promieniowanie UV, co wpływa korzystnie na jakość pracy w pomieszczeniach.
Warto napomknąć, że kurtyny wykonane są z mocnego i trwałego materiału w postaci pasów, które w szybki i łatwy sposób możemy wymieniać w razie uszkodzenia. Montaż takiej kurtyny jest prosty, szybki i bezproblemowy.
Jak widać takie rozwiązanie nie jest tylko estetyczne, ale także zapewnia szereg korzyści wynikających z jego użytkowania.
Kurtyny pcv to świetne rozwiązanie, gdy potrzebna jest nam wygoda w przemieszczaniu się pomiędzy pomieszczeniami, oraz niezawodność w użytkowaniu i estetyka wykonania.

Kurtyna na drzwi: https://ekranypcv.pl/