Kącik dla niemowlaka – wybierz wygodne meble


Zanim dziecko przyjdzie na świat, każdy przyszły rodzic spędza wiele godzin na przygotowaniach. Kupujemy ubranka, zabawki, artykuły higieniczne i inne niezbędne akcesoria. Poświęcamy też czas na urządzenie dla potomka pokoiku lub kącika w sypialni rodziców.
O czym warto pamiętać w trakcie wyboru wyposażenia?

Jeżeli organizujemy tylko strefę dla niemowlaka w naszej sypialni, liczba mebli do kupienia nie będzie duża. Niezbędne jest łóżeczko dla dziecka – stojące samodzielnie lub montowane przy łóżku rodziców (tzw. dostawka). Dobrym pomysłem jest postawienie komody lub szafki na najpotrzebniejsze akcesoria. Przyda się również przewijak – możemy go umieścić na łóżeczku lub komodzie. Ważnym elementem jest także fotel do karmienia malucha. Przejrzyjmy dokładnie, co oferuje producent mebli tapicerowanych. Małe dziecko karmi się wielokrotnie w ciągu dnia, więc warto zadbać o swoją wygodę. Jest to szczególnie ważne w przypadku mam karmiących piersią. Najlepiej jest sprawdzić, czy odpowiada nam głębokość siedziska i wysokość, na której się znajduje. Siadanie i wstawanie z fotela nie powinno przysparzać trudności. Dodatkowym atutem będą poduszki, które można swobodnie przekładać i dopasować do swoich potrzeb.

Urządzając dla dziecka osobny pokoik dodatkowo warto wybrać szafę na dziecięce ubranka oraz regał na książki i zabawki. Chociaż niemowlę na początku nie potrzebuje wielu rzeczy, to bardzo szybko okaże się, że miejsca na przechowywanie lepiej mieć więcej. Dobierzmy także elementy dekoracyjne. Dobrze skomponowane wnętrze będzie cieszyło nasze oczy i umilało czas spędzony na opiece. Kupując fotel, wybierzmy tapicerkę, która wpasuje się w styl pomieszczenia. Każdy producent mebli tapicerowanych oferuje bogaty wybór, więc z łatwością można znaleźć idealny wzór. Pamiętajmy również o oknach – w słoneczne dni przydadzą się zasłony albo rolety.
Na koniec trzeba zadbać o odpowiednie oświetlenie, które będzie zapewniało dobre warunki do zabawy i wypoczynku.
Gdy wszystko będzie gotowe, z spokojem można oczekiwać przyjścia maluszka na świat.

Zapraszamy też na: https://www.stylehome.com.pl/